EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

piątek, 05 październik 2018 09:07

W ramach Europejskiego Dnia Języków, który obchodzony jest co roku 26 września, został w naszej szkole zorganizowany dzień językowy pod hasłem: „Warto uczyć się języków obcych”.

Tradycja organizowania tego dnia sięga do roku 2001, kiedy to Rada Europy zorganizowała pierwszą edycje, która odniosła ogromny sukces, wzbudzając zainteresowanie milionów ludzi w 45 uczestniczących w tym wydarzeniu krajach. W ramach obchodów Dnia Języków podnoszono zalety językowej różnorodności Europy oraz propagowano uczenie się języków. W naszej szkole z tej okazji uczniowie mieli za zadanie przygotować ciekawostki dotyczące konkretnego kraju. Zbieraliśmy informacje na temat Francji, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Reprezentanci klas zmagali się z zadaniami konkursowymi, które polegały na odgadywaniu informacji dotyczących położenia, elementów charakterystycznych dla danego kraju, kultury, muzyki i znanych postaci. Ciekawym zadaniem przy którym kreatywność nie zawiodła naszych uczniów było ułożenie rymowanki propagującej naukę języka obcego. Uczniowie chętnie zaprezentowali się w wymyślonych przez siebie stylizacjach, nawiązujących do przedstawianego kraju. Gratulujemy wszystkim i zapraszamy do zabawy za rok.

Partnerzy

Partner

Partner

Partner

Partner

Partner

Patronat Medialny

Patronat Medialny

 

Sponsorzy

Sponsor techniczny

Sponsor techniczny