Klocki na matematyce

wtorek, 09 listopad 2021 18:58

?Budowanie z klocków to dobra zabawa nie tylko dla przedszkolaków, to również doskonały materiał dydaktyczny dla uczniów ?
?Podczas "zabawy" w układanie kostek (na matematyce zwanych sześcianami) uczniowie dobrze się bawili rywalizując, kto ułoży większy sześcian, ale przede wszystkim uczyli się podnoszenia do trzeciej potęgi, czyli do... sześcianu ?
⚫ Spostrzeżenie, że brakuje jednej warstwy składającej się z 25 klocków do ukończenia budowli o wymiarach 5 x 5 x 5, jest bardzo ważnym spostrzeżeniem na tym etapie edukacji i bardzo znaczącym przy kształceniu pojęcia trzeciej potęgi. Podobnie zauważenie, że "w środku" sześcianu też są klocki, to kolejny ważny etap kształcenia myślenia przestrzennego.
?Różnego rodzaju zabawy klockami można wykonywać w domu samemu - do czego serdecznie zapraszam wszystkich małych i dużych ??‍?‍?‍?

!!! Pragniemy wspomnieć, że kości, których nasi uczniowie używają na lekcjach, zostały zakupione ze środków pozyskanych podczas I Festynu Familijnego Niepublicznej Podstawowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. !!!

Partnerzy

Partner

 

Partner

Partner

 

Partner

Patronat Medialny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Partner

  

 

Partner 

 

Partner  

Sponsorzy

 

Sponsor techniczny

Sponsor techniczny

  

 

Sponsor techniczny