Przekaż nam 1,5% podatku!   KRS 0000001693 - w rubryce cel szczegółowy - należy wpisać Szkoła SMS
Dziennik elektroniczny
Przekaż nam 1,5% podatku!
KRS 0000001693 - w rubryce cel szczegółowy - należy wpisać Szkoła SMS
Dziennik elektroniczny

?? 11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości ??

Narodowe Święto Niepodległości

 

⚪️ Dzisiaj – tj. 1️⃣1️⃣ Listopada – przypada 1️⃣0️⃣4️⃣ rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasza Ojczyzna po 123 latach niewoli, cierpienia na zesłaniach i w więzieniach zaborców, przelewania krwi w końcu odzyskała utraconą wolność‼
? W naszej szkole obchody święta niepodległości rozpoczęły się już kilka tygodni temu. Dla klas 1-3 został ogłoszony konkurs pt.: “Jak znak Twój, Orzeł biały”, w którym wyłoniono następujące miejsca:
?III miejsce zajął Kamil Kubocz z klasy IIa
?II miejsce zajął Aleksander Czaja z klasy IIa
? I miejsce zajął Miłosz Smok z klasy IIa.
Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom. ??? Prace uczniów zostały wysłane na konkurs do Katowic, a nagrody rzeczowe ? uczniowie otrzymają jak zawsze na apelu podsumowującym I semestr.
⚪️ Starsze klasy zaś w ramach obchodów święta niepodległości są w trakcie rywalizacji popularną grę – escape room, gdzie rozwiązują zadania związane z historią Polski. Zwycięzcę poznamy już na początku przyszłego tygodnia, a jedną z nagród będzie “Bon na dzień bez pytania” ?.
?Warto też dodać, że w naszej szkole odbyło się Dyktando Niepodległościowe, gdzie 3 najlepsze wyniki uzyskali:
➡️ Szymon Kubicki z klasy VIIIa
➡️ Wojciech Karasz z klasy Va
➡️ Adam Pietrek z klasy Vb
⚪?Także w starszych klasach na lekcjach plastyki uczniowie mieli możliwość wziąć udział w klasowych konkursach plastycznych.
W klasie 4️⃣a chłopcy mieli za zadanie przygotować parasolki niepodległościowe ⛱a dziewczynki stroik niepodległościowy.
➡W kategorii chłopcy wyróżniono następujące miejsca:
?III miejsce – Dawid Danch
?II miejsce – Daniel Lenart
?I miejsce – Jan Golec
➡W kategorii dziewczyny mamy następującą tabelę wyników:
?III miejsce – Kasia Jabłońska
?II miejsce – Lena Patyńska
?I miejsce – Martyna Adamiok
W klasie 5️⃣a chłopcy mieli za zadanie przygotować liście ? a dziewczynki motyle ?
➡️W kategorii chłopcy wyróżniono następujące miejsca:
?III miejsce – Wojtek Cuper
?II miejsce – Wojtek Karasz
?I miejsce – Igor Krzemień
➡️W kategorii dziewczyny mamy następującą tabelę wyników:
?III miejsce – Lena Jarek
?II miejsce – Marysia Jakubczyk
?I miejsce – Martyna Szymik
W klasie 5️⃣b chłopcy mieli za zadanie przygotować serce a dziewczynki ptaszki
➡️W kategorii chłopcy wyróżniono następujące miejsca:
?III miejsce – Daniel Foster
?II miejsce – Łukasz Klujewski
?I miejsce – Jakub Włodarcyzk
➡️W kategorii dziewczyny mamy natomiast tylko 2 miejsca:
?II miejsce – Natalka Wacławczyk
?I miejsce – Lena Latacz.
Gratulujemy ‼️
?? Wczoraj natomiast w naszej szkole odbył się krótki apel z odśpiewaniem naszego hymnu narodowego. ??
“Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…”
Facebook
WhatsApp
Telegram
Email

Ruszyły nabory na rok szkolny 2024/2025!

Skip to content