Przekaż nam 1,5% podatku!   KRS 0000001693 - w rubryce cel szczegółowy - należy wpisać Szkoła SMS
Dziennik elektroniczny
Przekaż nam 1,5% podatku!
KRS 0000001693 - w rubryce cel szczegółowy - należy wpisać Szkoła SMS
Dziennik elektroniczny

15 PAŹDZIERNIKA – ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK ‼!

15 PAŹDZIERNIKA - ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

 

?Ręce każdy myje, ale czy poprawnie⁉️
Uczniowie klasy 2a są ekspertami w tej kwestii. 15 października podczas lekcji prowadzonej w oparciu o materiały projektu “Czyściuchowa Akademia”  zapoznaliśmy się z prawidłową techniką mycia rąk. Dowiedzieliśmy się dlaczego mycie rąk jest ważne oraz czym są bakterie i gdzie mogą występować. 

‼️EDUKUJEMY: 
“Dlaczego należy myć dłonie mydłem⁉️ ?
?Bakterie i wirusy są sprytne, bo chroni je otoczka z tłuszczu, dlatego nie usuniemy ich opłukując dłonie samą wodą. Po tłustych rękach woda tylko spływa i nie myje ich, gdyż tłuszcz jest na nią odporny. Dopiero mydło sprawia, że woda i tłuszcz łączą się i to, co tłuste jest skutecznie zmywane z naszych dłoni.
Kiedy pojawiło się mydło⁉️ ??
⚫️Mydło powstało prawie 5000 lat temu. Wtedy jeszcze nie wiedziano, że można je używać do mycia ciała (było stosowane zwłaszcza do prania ubrań). Potem lekarze zalecali je jako lek na choroby skóry. Dopiero po wielu latach ludzie zrozumieli, że myjąc się nim, można zapobiegać chorobom. Kiedyś mydło było drogie i nie każdego było na nie stać. Dziś na szczęście jest ogólnodostępne, również w naszej szkole.”
Podczas zajęć oglądaliśmy krótkie filmiki przygotowane przez twórców projektu, rozwiązywaliśmy karty pracy oraz stworzyliśmy plakat promujący “Światowy Dzień Mycia Rąk”.

“Przybijam ŁAPKĘ – na CZYSTOŚĆ mam chrapkę!” ???

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email

Ruszyły nabory na rok szkolny 2024/2025!

Skip to content