Przekaż nam 1,5% podatku!   KRS 0000001693 - w rubryce cel szczegółowy - należy wpisać Szkoła SMS
Dziennik elektroniczny
Przekaż nam 1,5% podatku!
KRS 0000001693 - w rubryce cel szczegółowy - należy wpisać Szkoła SMS
Dziennik elektroniczny

Akcja Żonkile

Akcja Żonkile

 

II wojna światowa to niewątpliwie jeden z największych dramatów XX wieku… ‼
?Dzisiaj wspominamy jedno z wydarzeń, które miało miejsce w czasie II wojny światowej – wybuch powstania w getcie warszawskim. 
?1️⃣9️⃣ kwietnia 1️⃣9️⃣4️⃣3️⃣ roku do getta, w którym przebywali Żydzi wkroczyły oddziały SS w celu jego likwidacji. Wówczas Żydowska Organizacja Bojowa (ŻOB) rozpoczęła walkę z agresorem. Powstańcy nie chcieli biernie się poddać, choć zdawali sobie sprawę, że nie mieli żadnych szans. Powstanie ostatecznie zakończyło się 16 maja, a cały teren getta zrównano z ziemią. 
?Nasza szkoła wzięła w tym roku udział w Akcji Żonkile. Przed świętami w każdej klasie zostały przeprowadzone specjalne zajęcia, aby uświadomić uczniom, że pamięć o wydarzeniach historycznych jest bardzo ważna‼ 
?Klasy młodsze wykonały w ramach lekcji także papierowe żonkile. ? Kwiat stał się symbolem pamięci o powstaniu. Po wojnie jeden z dowódców powstania w getcie – Marek Edelman przychodził w Warszawie pod pomnik Bohaterów Getta Warszawskiego i składał bukiet kwiatów – żółtych żonkili, aby zachować pamięć o tych wydarzeniach historycznych. 
Facebook
WhatsApp
Telegram
Email

Ruszyły nabory na rok szkolny 2024/2025!

Skip to content