Przekaż nam 1,5% podatku!   KRS 0000001693 - w rubryce cel szczegółowy - należy wpisać Szkoła SMS
Dziennik elektroniczny
Przekaż nam 1,5% podatku!
KRS 0000001693 - w rubryce cel szczegółowy - należy wpisać Szkoła SMS
Dziennik elektroniczny

Mamy certyfikat PZPN!

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie SMS Ruda Śląska otrzymało brązowy certyfikat PZPN. Dołączyliśmy do grona najlepszych akademii piłkarskich spełniających najwyższe standardy szkolenia w kraju.

Wręczenie certyfikatów odbyło się w siedzibie Śl.ZPN w Katowicach. Certyfikat odebrał Kamil Zieleźnik Prezes SMS Ruda Śląska.
Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula przywitał kolejne szkółki śląskich klubów, które dołączyły do programu Certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Kryteria wymagane do przyznania srebrnej gwiazdki w II cyklu naborowym spełniły szkółki: UKS Ruch Radzionków i KS Stadion Śląski Chorzów, a do grona szkółek z brązową gwiazdką dołączyły: Młodzieżowy Klub Sportowy Gmina Lubomia, SRS Gwiazda Ruda Śląska, SMS Ruda Śląska, Klub Sportowy Górnik Boguszowice Rybnik i LKS Orzeł Mokre Mikołów.

– Najważniejszym celem naszego związku jest szkolenie dzieci i młodzieży – podkreślił Henryk Kula, wręczając przedstawicielom klubów symboliczne dyplomy. – One są przyszłością śląskiej i polskiej piłki. To jest dla najważniejsze. Dlatego bardzo się cieszę, że podjęliście to wyzwanie, bo wiemy doskonale, że to są nie tylko środki przyznane przez PZPN na szkolenie, ale przede wszystkim wasze obowiązki. Życzę więc wam sukcesów i wytrwałości, żebyście przez te trzy lata, bo na tyle zostaje podpisana umowa, wychowali przyszłych reprezentantów Polski i zawodników, którzy nie będą wyjeżdżać żeby grać w piłkę po całym kraju tylko w naszym regionie stworzą mocne drużyny.

Następnie o kwestiach technicznych, szkoleniowych i organizacyjnych, na które należy szczególnie zwrócić uwagę poinformował Przewodniczący Komisji Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej Paweł Grycmann. Był też czas na dyskusję i pytania oraz wymianę uwag i podzielenie się doświadczeniam

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email

Ruszyły nabory na rok szkolny 2024/2025!

Skip to content