Przekaż nam 1,5% podatku!   KRS 0000001693 - w rubryce cel szczegółowy - należy wpisać Szkoła SMS
Dziennik elektroniczny
Przekaż nam 1,5% podatku!
KRS 0000001693 - w rubryce cel szczegółowy - należy wpisać Szkoła SMS
Dziennik elektroniczny

TURNIEJ GWIAZDA CUP I SUKCES ROCZNIKA 2009

 

Szalony turniej za nami !

W minioną niedzielę w hali MOSiR w Halembie odbył się I memoriał im. Stanisława Grzywaczewskiego rocznika 2009. Do rywalizacji stanęło 10 drużyn w tym dwie drużyny SMSu Ruda Śląska. Więcej o turnieju w rozwinięciu.

W fazie grupowej obie drużyny spisały się bardzo dobrze i awansowały do fazy pucharowej. Tam los połączył oba zespoły SMSu w jednej z par półfinałowych. W drugiej parze Gwiazda zmierzyła się z APG Gliwice. Wydawałoby się, że rywalizacja SMSów w półfinałowym meczu będzie bardziej przypominała sparing. Nic z tych rzeczy…. Spotkanie było bardzo twarde i wyrównane, toczone na dużej intensywności. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła II drużyna SMSu i czekała na swojego rywala w finale. W drugim pojedynku półfinalowym Gwiazda pokonała APG Gliwice i było jasne, że po raz kolejny w finale spotkają się SMS z Gwiazdą.
Z I drużyny SMSu po przegranej ze swoimi kolegami troszkę uszło powietrze i w rywalizacji o 3 miejsce uległa drużynie z Gliwic.
Finał natomiast to kolejny bardzo zacięty i wyrównany mecz. Obie ekipy nie znalazły jednak sposobu na pokonanie bramkarzy w trakcie gry i o zwycięstwie w turnieju decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy Gwiazdy i to oni ostatecznie cieszyli się z wygranej. Ostatecznie zajmujemy 2 i 4 miejsce co jest bardzo dobrym wynikiem.

Najlepszym strzelcem turnieju został gracz SMSu Bartek Miąsko, który zdobył 14 bramek, ale uwaga, aż 10 w jednym spotkaniu przeciwko APN Knurów.

Dzisiejszy turniej był szalony i bardzo emocjonujący.
Takie jest własnie piękno tego sportu. Najlepszym tego przykładem była rywalizacja obu drużyn SMSu w półfinale. Ogromny szacunek należy się dzisiaj zawodnikom obu ekip za włożony trud i wysiłek w ten turniej. Bardzo mocno trzeba podkreślić, że rzadko zdarza się, żeby dwie drużyny z jednego klubu były w czołówce rozgrywek. To tylko pokazuje, że w naszej ekipie tkwi duży potencjał. Teraz tylko dalej pracować, żeby było jeszcze lepiej.

Facebook
WhatsApp
Telegram
Email

Ruszyły nabory na rok szkolny 2024/2025!

Skip to content