Przekaż nam 1,5% podatku!   KRS 0000001693 - w rubryce cel szczegółowy - należy wpisać Szkoła SMS
Dziennik elektroniczny
Przekaż nam 1,5% podatku!
KRS 0000001693 - w rubryce cel szczegółowy - należy wpisać Szkoła SMS
Dziennik elektroniczny

E-Sport

Nasza szkoła – jako pierwsza szkoła podstawowa w Polsce – może poszczycić się nowoczesną pracownią e-sportową!

Rudzki SMS w ramach programu: „Wsparcie Edukacji” otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w kwocie 198 670.00 na zadanie: “Innowacyjna edukacja”. Tytuł projektu: “Esport i nowe technologie”. To dzięki temu wsparciu Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej wzbogaciła się o profesjonalną pracownię gamingową, która jest jedną z najlepszych na Śląsku. W nowej sali nasi uczniowie wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt będą także odbywali lekcje informatyki.

E-Sport nasza e-pracownia

E-sportowa rewolucja w edukacji

Nasza pracownia jest wyposażona w dziesięć stanowisk gamingowych. Każde z nich zaprojektowane zostało z myślą o komforcie i efektywności treningów. Komputery o najwyższych parametrach, ergonomiczne fotele gamingowe i specjalnie dostosowane akcesoria sprawiają, że każdy zawodnik może skoncentrować się na osiąganiu mistrzowskich wyników. W sali e-sportowej znajduje się również profesjonalne stanowisko trenerskie.

Dyrekcja szkoły podjęła również współpracę z Prezesem Polskiego Związku Esportu – panem Łukaszem Trybusiem, który nie tylko nadzorował przygotowanie pracowni e-sportowej w naszej szkole, ale opracowuje też podręcznik do e-sportu dla szkół podstawowych.

E-sport: Nowa era rozrywki i rywalizacji

E-sport, czyli sport elektroniczny to forma rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe. Gracze używają komputerów lub konsol do rywalizacji w różnego rodzaju grach wideo. Podobnie jak w tradycyjnych dyscyplinach sportowych, e-sport obejmuje zawodników, drużyny, turnieje, nagrody, a także liczne kategorie gier. Gracze e-sportowi rywalizują w różnorodnych gatunkach gier: strzelanki pierwszoosobowe (FPS), gry strategiczne czasu rzeczywistego (RTS), gry sportowe oraz gry zręcznościowe. Popularne tytuły w świecie e-sportu to m.in. League of Legends, Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive, Overwatch czy Fortnite.

E-sport zyskał ogromną popularność na całym świecie, zarówno wśród graczy, jak i widzów. Turnieje e-sportowe przyciągają miliony oglądających, a profesjonalni gracze osiągają status gwiazd sportu elektronicznego. E-sport jest również szeroko transmitowany online, głównie na platformach streamingowych, co umożliwia łatwy dostęp do zawartości e-sportowej dla fanów na całym świecie. W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności gier komputerowych, e-sport staje się ważnym elementem życia młodych ludzi.

E-Sport nasza e-pracownia

E-sport jako narzędzie edukacyjne: Nauka przez zabawę

Chociaż niektórzy rodzice mogą być sceptyczni wobec tego zainteresowania, warto zwrócić uwagę na korzyści, jakie płyną z uprawiania e-sportu przez nastolatków. Są to między innymi:

E-Sport nasza e-pracownia

Jak e-sport kształtuje umysły i nawyki młodych graczy

E-sport ma więc ogromny wpływ na rozwój poznawczy i społeczny młodego człowieka: rozwija umiejętności strategiczne, uczy umiejętności szybkiej analizy i podejmowania decyzji, a także pracy zespołowej i prawidłowej komunikacji. Rozwija także kreatywność oraz krytyczne myślenie. Priorytetem jednak w klasie e-sportowej jest, aby uczniom od samego początku wprowadzić zdrowe, e-sportowe nawyki: zrównoważyć czas spędzany przed komputerem z czasem poświęconym na naukę oraz aktywny i zdrowy tryb życia. Jest to kluczowe aby e-sport był pozytywnym doświadczeniem edukacyjnym i rozrywkowym. Profesjonalni gracze e-sportowi bardzo dbają o to, aby trening przed komputerem szedł w parze z codzienną aktywnością fizyczną, zdrową dietą i czasem offline.

Dołącz do klasy e-sportowej w Rudzkim SMS: Rekrutacja już otwarta!

W rudzkim SMSie po raz pierwszy klasa e-sportowa zostanie uruchomiona w roku szkolnym 2024/2025. Aktualnie prowadzimy nabór do klasy VI. Uczniowie uczęszczający do klasy e-sportowej będą realizować program zajęć zarówno ten obowiązujący w szkole mistrzostwa sportowego, jak i dodatkowy z e-sportu. Ponadto uczniowie klasy e-sportowej będą uczestniczyć w warsztatach z psychologiem, które będą miały na celu nie tylko rozwijanie umiejętności psychicznych niezbędnych do osiągania sukcesów w e-sporcie, ale także dbanie o dobre samopoczucie emocjonalne i psychiczne graczy.

Zapraszamy do kontaktu i udziału w rekrutacji do klasy VI – e-sportowej.

Partnerzy

Sponsorzy

Ruszyły nabory na rok szkolny 2024/2025!

Skip to content