Przekaż nam 1,5% podatku!   KRS 0000001693 - w rubryce cel szczegółowy - należy wpisać Szkoła SMS
Dziennik elektroniczny
Przekaż nam 1,5% podatku!
KRS 0000001693 - w rubryce cel szczegółowy - należy wpisać Szkoła SMS
Dziennik elektroniczny

Nowe pracownie w rudzkim SMS-ie

Nowe pracownie w rudzkim SMS-ie

 

Oficjalne rozpoczęcie działalności „Pracowni pod chmurką” ? oraz „Klasy z drewna” odbyło się 2️⃣3️⃣ listopada w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej. Nasza placówka wygrała aż dwa konkursy na zagospodarowanie terenu wokół szkoły. Skutecznie aplikowaliśmy o środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ? oraz z Lasów Państwowych??.
?Uczniowie szkoły ?‍??‍? będą mogli odbywać lekcje poza budynkiem szkoły – merytorycznie projekty oraz konspekty zajęć opracował doktor Dariusz Kozik, który jest m.in. nauczycielem biologii w rudzkiej placówce.
⬛️„Cieszę się, że rudzkie placówki sięgają po środki zewnętrzne i tworzą nowoczesne pracownie z myślą o uczniach, aby lekcje były prowadzone w ciekawy i interesujący sposób. Dodatkowo pochwały należą się dyrekcji szkoły, że skutecznie pozyskuje środki zwłaszcza z Lasów Państwowych” – stwierdził Kazimierz Myszur – Przewodniczący Rady Miejskiej w Rudzie Śląskiej.
W otwarciu wzięli udział również m.in.:
➡️ Aleksandra Piecko – Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ruda Śląska,
➡️ Jerzy Krótki Prezes MPGM – TBS Sp. z o.o.,
➡️ Mariusz Pakuza – radny miasta Ruda Śląska
oraz przedstawiciele placówek oświatowych z terenu miasta.
??⚫️„Zgodnie z założeniem konkursu i realizowanym programem edukacyjnym stworzone pracownie będą służyły nie tylko uczniom naszej szkoły. Zapraszamy do współpracy także inne szkoły i przedszkola, które będą chciały skorzystać z możliwości przeprowadzenia lekcji w naszej pracowni ?‍?.
Efekty będą widoczne wczesną wiosną, kiedy nasza pracownia zacznie rozkwitać i będziemy w pełni mogli wykorzystać wiaty, szklarnie, altany oraz różnorodne ścieżki edukacyjne” – stwierdził Arkadiusz Grzywaczewski – Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej.
Pierwsze zajęcia lekcyjne w ramach programu „Zegar biologiczny”, który jest realizowany na terenie pracowni już się odbyły.
‼️Dodajmy, że trwają prace związane z budową boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą w bezpośrednim sąsiedztwie naszej pracowni. Już wkrótce teren zostanie ogrodzony i nasi uczniowie ?‍??‍? będą posiadali jedno z najlepszych zagospodarowań terenu przy szkole‼️
A w przyszłym tygodniu kolejna niespodzianka… ?dzieje się❗️
Facebook
WhatsApp
Telegram
Email

Ruszyły nabory na rok szkolny 2024/2025!

Skip to content