Historia

Oficjalnie Stowarzyszenie działające pod numerem KRS 000450851 został wpisane do rejestru 20.02.2013. Pierwszą nazwą było – Stowarzyszenie „Dobry adres: Tołstoj”. Jednak praktycznie do 21.07.2014 roku stowarzyszenie nie podejmowało się organizacji poważniejszych przedsięwzięć organizacyjnych. Dopiero zmiany personalne we władzach stowarzyszenie nadały nowy kierunek działaniu stowarzyszenia, które zmieniło nazwę na: Stowarzyszenie Szkoła Mistrzostwa Sportowego Ruda Śląska. Pierwszymi decyzjami nowych władz było podjęcie wszelkich kroków do otwarcia Niepublicznego Gimnazjum Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej – celem podstawowym było stworzenie jak najlepszych warunków na połączenia edukacji na wysokim poziomie ze sportową pasją tj. profesjonalnymi treningami w ramach zajęć lekcyjnych.

Dynamicznie podjęte działania spowodowały, że w roku szkolnym 2015/2016 uruchomiona została pierwsza klasa gimnazjum, w roku szkolnym 2016/2017 doszły kolejne dwie klasy pierwsze. W związku z planowaną reformą oświaty władze stowarzyszenia zadecydowały aby od roku szkolnego 2017/2018 przekształcić Gimnazjum w Niepubliczną Szkołę Podstawową Szkołę Mistrzostwa Sportowego.

Dodajmy, że równolegle z działaniami związanymi z uruchomieniem placówki oświatowej, która mieści się do 30 czerwca 2018 roku w obiekcie Wyższej Szkoły Nauk Stosowanych w Rudzie Śląskiej – Orzegowie podjęto także działania dotyczące stworzenia autorskiego programu szkoleniowego opartego na wytycznych szkoleniowych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tym samym uczniowie szkoły tworzą drużyny, które są zgłaszane do rozgrywek prowadzonych przez Śląski Związek Piłki Nożnej.

Dzięki staraniom władz Zarządu Stowarzyszenia SMS Ruda Śląska z dniem 1 lipca 2018 roku szkoła zostanie przeniesiona do nowego większego obiektu, które władze stowarzyszenia wygrały w przetargu ogłoszonym przez Urząd Miasta Ruda Śląska. Szkoła mieści się w Rudzie Śląskiej Kochłowicach przy ulicy Tunkla 147A. Wreszcie szkoła będzie mogła się rozwinąć.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej jest otwarta na współpracę z wszystkim klubami i stowarzyszeniami z terenu Rudy Śląskiej zainteresowanych kierowaniem zawodników do naszej placówki z różnych dyscyplin nie tylko piłki nożnej. Póki co pierwszymi partnerami SMS Ruda Śląska są Szkółka Rekreacyjno – Sportowa Orlik i Stowarzyszenie Rekreacyjno – Sportowe Gwiazda z Rudy Śląskiej.

Po trzech latach działalności do projektu przystępują kolejne kluby KPKS Halemba z sekcją akrobatyki sportowej oraz SPR Grunwald Ruda Śląska z sekcją piłki ręcznej chłopców na poziomie liceum sportowego SMS.

Od roku szkolnego 2018/2019 w naszej placówce mogą się kształcić dzieci w następujących dyscyplinach:

  • piłka nożna (z elementami futsalu dla zainteresowanych)
  • akrobatyka sportowa dla dziewczyn i chłopców
  • piłka ręczna chłopców

Partnerzy

Partner

Partner

Partner

 

Partner

Patronat Medialny

 

Patronat Medialny

 

 

Sponsorzy

 

Sponsor techniczny

Sponsor techniczny

Sponsor techniczny

  

 

Sponsor techniczny