Przekaż nam 1,5% podatku!   KRS 0000001693 - w rubryce cel szczegółowy - należy wpisać Szkoła SMS
Dziennik elektroniczny
Przekaż nam 1,5% podatku!
KRS 0000001693 - w rubryce cel szczegółowy - należy wpisać Szkoła SMS
Dziennik elektroniczny

Otwarcie nowego boiska!

Data 18 marca 2024 roku zapisze się złotymi literami w historii naszej szkoły. W końcu po kilku latach starań ziściło się marzenie o posiadaniu własnej infrastruktury sportowej!

Uroczystość otwarcia boiska

W poniedziałkowe, chłodne popołudnie punktualnie o godzinie 13:00 Dyrekcja, zaproszeni Goście, Nauczyciele oraz Uczniowie SMS Ruda Śląska uczestniczyli w uroczystości otwarcia nowego boiska. Po powitaniu wszystkich obecnych przez Uczniów klasy 5a, głos zabrał Dyrektor szkoły – Arkadiusz Grzywaczewski, który wyraził swoją radość i zadowolenie, że 8 lat po powstaniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej, możemy się cieszyć z nowego, własnego boiska. Po nim głos zabierali zaproszeni goście: Pan Poseł Marek Wesoły, Pan Wiceprezydent Miasta Ruda Śląska – Jacek Morek, Pani Wiceprezydent miasta Świętochłowice – Aleksandra Poloczek oraz Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej – Pan Henryk Kula. Wszyscy Goście skierowali w stronę Dyrekcji Szkoły i Uczniów wiele miłych słów oraz zapewnili, że cieszą się razem z nami z nowego obiektu sportowego na mapie Rudy Śląskiej. Po przemowach Dyrektora i Gości, nastąpiło poświęcenie boiska przez Proboszcza kochłowickiej parafii. 

Następnym punktem programu był przepiękny występ naszych Akrobatek, który uświetnił uroczystość. Dziewczyny zatańczyły do piosenki Shakiry pt.: “Waka, waka”. Zaprezentowały nie tylko swoje umiejętności taneczne, ale także akrobatyczne. Zwieńczeniem ich wystąpienia było wniesienie piłek, które odebrali od nich nasi Uczniowie – zwycięzcy w organizowanych, wewnątrzszkolnych konkursach. Pierwszą piłkę odebrał Kacper Białek z klasy 4b, który wygrał w konkursie wiedzy o SMS, natomiast druga piłka trafiła do Julki Postulki z klasy 1a, która zwyciężyła w konkursie plastycznym pt.: “Moje wymarzone boisko”. Potem nastąpiło symboliczne pierwsze kopnięcie piłki do bramki przez naszych Zwycięzców, a oficjalna uroczystość otwarcia nowego boiska dobiegła końca. 

Środki finansowe na modernizację boiska

Warto w tym miejscu wspomnieć, że środki finansowe na nowe boisko udało się pozyskać
w wyniku działań i zaangażowania Prezesa Stowarzyszenia i Dyrekcji szkoły, która wzięła udział w konkursie na wsparcie zadań w programie: “Inwestycje w oświacie” zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Stowarzyszenie Szkoła Mistrzostwa Sportowego Ruda Śląska otrzymało kwotę dwóch milionów złotych na renowację boiska ze sztuczną nawierzchnią trawiastą.  Swoją cegiełkę w tych staraniach dołożył Pan Poseł Marek Wesoły, który wspierał wniosek i merytorycznie pomagał w jego przygotowaniu, za co serdecznie dziękujemy.
Facebook
WhatsApp
Telegram
Email

Ruszyły nabory na rok szkolny 2024/2025!

Skip to content