Przekaż nam 1,5% podatku!   KRS 0000001693 - w rubryce cel szczegółowy - należy wpisać Szkoła SMS
Dziennik elektroniczny
Przekaż nam 1,5% podatku!
KRS 0000001693 - w rubryce cel szczegółowy - należy wpisać Szkoła SMS
Dziennik elektroniczny

❗️Pizza w 5b ?❗️

Pizza w 5b

 

?We wtorek 7️⃣ marca uczniowie klasy 5️⃣b wybrali się do Katowic na warsztaty kulinarne z pieczenia pizzy?. Powodem do wspólnego wyjścia był Dzień Kobiet, który następnego dnia Panowie uświetnili jeszcze bardziej ??? ☺️.
?Warsztaty sprawiły uczniom wiele frajdy.? Przy okazji dowiedzieliśmy się, że mała łyżeczka ma pojemność 5 ml ?, a duża jest trzykrotnie większa ???, czyli ma 15 ml. Potrzebne to nam było do odmierzenia odpowiedniej ilości mąki, czy soli i cukru.
⚫️Już po paru chwilach zagniatania ciasta u niektórych obudziła się dusza prawdziwego kucharza, który w kuchni lubi eksperymentować ?‍?
Padło hasło: “Ciekawe czy można zrobić czerwone ciasto”. Prowadząca warsztaty – pani Magda – nie pozostawiła nas długo w tej niepewności i od razu wyciągnęła całe pudło barwników spożywczych. I tak powstały nam pizze na zielonym?, niebieskim ?, fioletowym ?, różowym i czarnym⚫️ spodzie. I wcale ten czarny nie wynikał z przypalenia. ?
Ręce też się pofarbowały, ale to świadczy tylko o tym, że prawdziwy kucharz jest skłonny do poświęceń ?
➡️Po 1️⃣5️⃣ minutach odpoczynku mogliśmy w końcu skosztować naszych pizz, które zostały jednogłośnie okrzyknięte najlepszymi pizzami jakie dotąd każdy z nas jadł ⬅️???
Facebook
WhatsApp
Telegram
Email

Ruszyły nabory na rok szkolny 2024/2025!

Skip to content