Przekaż nam 1,5% podatku!   KRS 0000001693 - w rubryce cel szczegółowy - należy wpisać Szkoła SMS
Dziennik elektroniczny
Przekaż nam 1,5% podatku!
KRS 0000001693 - w rubryce cel szczegółowy - należy wpisać Szkoła SMS
Dziennik elektroniczny

Rekrutacja

Rekrutacja – zapisz się do jedynej w mieście szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej.

Jeśli pasją Państwa dziecka jest sport, a zwłaszcza akrobatyka sportowa, piłka nożna, pływanie lub e-sport to nasza szkoła jest dla niego idealnym miejscem. Drodzy Rodzice! Pozwólcie odkryć dziecku prawdziwe sportowe powołanie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej!
Jeśli zależy Państwu na tym, aby dziecko doskonaliło swoje umiejętności sportowe pod okiem doświadczonych trenerów, jeśli chcą Państwo, aby dziecko było częścią zespołu, który dąży do osiągnięcia mistrzowskich wyników i dodatkowo jest dla Państwa ważne, aby dziecko było zawsze zaopiekowane – mamy rozwiązanie!!! Wybierzcie Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej!

Wspieramy młode talenty – dołącz do nas!

Wybierając naszą szkołę mają Państwo pewność, że:

A to wszystko w świetnej, przyjaznej atmosferze…

Niezależnie od tego, czy Państwa dziecko jest już utalentowanym młodym sportowcem czy chce rozwijać swoje umiejętności od podstaw, mamy dla Niego miejsce.

szkoła
Pracownia do nauki przedmiotów przyrodniczych

Dlaczego warto do nas dołączyć?

Dołącz do nas i podążaj ścieżką mistrzostwa sportowego!

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 marca 2017 roku w sprawie oddziałów i szkół sportowych oraz oddziałów i szkół mistrzostwa sportowego w Niepublicznej Podstawowej Szkole Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej uczniowie realizują obowiązkowe szkolenie sportowe w wymiarze 16 godzin tygodniowo. W ramach obowiązkowego, tygodniowego wymiaru godzin zajęć sportowych są realizowane obowiązkowe zajęcia wychowania fizycznego, przewidziane w ramowym planie nauczania dla danego typu szkoły. Niewątpliwą zaletą jest, że uczniowie SMS Ruda Śląska mają zajęcia sportowe wplecione w plan lekcji!!! W naszej gestii leży także dowóz i odwóz dzieci na wynajmowane przez nas obiekty sportowe. To wygodne rozwiązanie dla rodziców – dzięki temu, że dziecko trenuje do południa, możecie zyskać cenny czas i cieszyć się wolnymi popołudniami
Nie trać czasu – zapisz się już dziś!!! W naszej szkole rekrutacja trwa cały rok!!!

W jaki sposób przebiega rekrutacja do naszej szkoły? Poniżej szczegółowo opisano proces rekrutacyjny do jedynej w mieście szkoły mistrzostwa sportowego. Zapoznaj się z nim i nie wahaj ani chwili. Czekamy właśnie na Ciebie!!!

Proces rekrutacyjny – 6 kroków do sukcesu

Zachęcamy, aby rozpocząć swoją sportową podróż i zdobyć nie tylko umiejętności, ale także pasję i determinację potrzebną do osiągnięcia mistrzostwa. Nasza szkoła oferuje wyjątkowe podejście do rozwijania talentów sportowych, a proces rekrutacyjny składa się z 6 kluczowych etapów:Jeśli zależy Państwu na tym, aby dziecko doskonaliło swoje umiejętności sportowe pod okiem doświadczonych trenerów, jeśli chcą Państwo, aby dziecko było częścią zespołu, który dąży do osiągnięcia mistrzowskich wyników i dodatkowo jest dla Państwa ważne, aby dziecko było zawsze zaopiekowane – mamy rozwiązanie!!! Wybierzcie Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej!

Wstępna aplikacja online

Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na naszej stronie internetowej. Należy w nim podać podstawowe dane dziecka takie jak: imię i nazwisko, rocznik oraz klasa do której przyszły kandydat chciałby się dostać. Dodatkowo muszą Państwo odpowiedzieć na pytania czy dziecko trenuje oraz czy posiada opinię/orzeczenie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Wypisany formularz należy przesłać do nas za pomocą przycisku: Wyślij.

Analiza zgłoszenia oraz kontakt ze szkoły

Po wysłaniu formularza, szkoła ma 7 dni, aby zweryfikować zgłoszenie oraz skontaktować się z Państwem w celu zaproszenia dziecka – przyszłego ucznia - na testy sprawnościowe. Podajemy wówczas datę, godzinę oraz miejsce przeprowadzenia testów sprawnościowych. Odbywają się one w szkole lub na obiektach sportowych, z którymi współpracujemy.

Testy sprawnościowe

Wyzwanie czas zacząć! Podczas testów sprawnościowych nasi trenerzy zweryfikują, czy przyszły uczeń podoła codziennym, kilkugodzinnym treningom. Ocenie będą podlegać umiejętności sportowe, siła oraz wytrzymałość fizyczna! To moment, w którym dziecko może pokazać, co potrafi!

Informacja zwrotna ze szkoły

Weryfikacja wyników osiągniętych w testach sprawnościowych oraz ostateczna decyzja dotycząca przyjęcia dziecka do szkoły zostanie podjęta do 7 dni od dnia przeprowadzenia testów (w głównym okresie rekrutacyjnym jest to 7 dni od przeprowadzenia ostatnich testów sprawnościowych)xf. Wówczas nastąpi kontakt z sekretariatu placówki oraz informacja, jakie formalności muszą zostać uzupełnione, aby dziecko mogło stać się uczniem SMS Ruda Śląska.

Uzupełnienie dokumentów

Aby dziecko mogło stać się pełnoprawnym uczniem SMS Ruda Śląska, rodzic musi wypełnić dokumentację niezbędną do przyjęcia do szkoły, tj.: kwestionariusz osobowy oraz różnego rodzaju zgody, o których poinformuje pracownik szkoły.

Witamy w naszej szkolnej społeczności

Pomyślne spełnienie wszystkich powyższych warunków to najprostszy sposób na zostanie uczniem SMS Ruda Śląska. Z przyjemnością powitamy w naszej szkole nowego ucznia czy też uczennicę, a cała społeczność szkolna chętnie pomoże w zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu! Będziemy także kibicować, aby młody sportowiec mógł rozpocząć fascynującą podróż ku mistrzostwu sportowemu oraz naukowemu. W naszej szkole połączysz sportową pasję z edukacją na najwyższym poziomie!!!

Zapraszamy do jedynej w mieście Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej

Na każdym etapie rekrutacji jest możliwość indywidulanego spotkania z Dyrekcją szkoły, w celu uzyskania odpowiedzi na wszystkie pytania nurtujące rodziców czy też przyszłych uczniów. Wówczas można również zwiedzić budynek szkoły, zapoznać się z wyposażeniem klas oraz z podręcznikami, na których pracujemy. W głównym okresie rekrutacji (tj. od lutego do maja) obowiązują terminy zawarte w regulaminie rekrutacji dostępnym do pobrania w załączniku!!!

Serdecznie zapraszamy do jedynej w mieście Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Rudzie Śląskiej.

Partnerzy

Sponsorzy

Ruszyły nabory na rok szkolny 2024/2025!

Skip to content